Miasto i GminaSportWydarzenia

Liga Szachowa Powiatu Białostockiego zakończona

W niedzielę 8 grudnia w Pałacyku Branickich w Choroszczy doszło do uroczystego podsumowania Ligi Szachowej Powiatu Białostockiego, w której oczywiście uczestniczyła drużyna z Choroszczy. Nasza reprezentacja zajęła w lidze ostatecznie 5 miejsce. Grano „każdy z każdym”, bez rewanży systemem Scheveningen – reprezentacja Choroszczy wygrała jedno spotkanie z drużyną Białystok I. .Najlepsi okazali się reprezentanci Supraśla, drugie miejsce zajął Białystok, a najniższy stopień podium Wasilków. W reprezentacji Choroszczy w lidze zagrali: Adam Śliwowski, Łukasz Piłka, Łukasz Krysiewicz, Adrian Moroz, Zofia Krysiewicz i Tomasz Kociakowski.

Klasyfikacja końcowa drużynowa: 1. Supraśl, 2. Białystok II, 3. Wasilków, 4. Białystok I, 5. Sokółka

Klasyfikacja końcowa zawodników:  1. Iwo Korolczuk (Supraśl), 2. Maciej Pytel (Białystok II), 3. Adrian Budzisz (Supraśl), 4. Andrzej Jurewicz (Supraśl), 5. Przemysław Pytel (Białystok II)…. 10. Adam Śliwowski (Choroszcz)

Podczas podsumowania rozegrano także turniej sztafetowy, w którym wygrał Supraśl, drugie miejsce zajął Białystok II, a trzecie miejsce Choroszcz. Kolejne miejsca przypadły Wasilkowianom i ekipie Białystok I.